Nasze wydawnictwa

wydawnictwo Suplement – ukazujący się od 2004 roku kwartalnik Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu; informator biblioteczno-kulturalny redagowany przez zespół jej pracowników i współpracowników, podejmujący aktualną tematykę dotyczącą książki i czytelnictwa i obszernie relacjonujący wydarzenia kulturalno-edukacyjne odbywające się w bibliotece, jej filiach i bibliotekach publicznych na terenie powiatu nowotomyskiego. Wśród jego działów znaleźć można m. in : Gościli u nas, Edukacja regionalna, Tu czytamy, nie każdy wie, Poglądy, opinie, komentarze, Wydarzyło się…, Ciekawostki ze świata książki, Bibliotekarki polecają… RozwińZwiń wydawnictwo Nowotomyskie Piętro Wyrazów Literackich – seria wydawnicza prezentująca twórczość nowotomyskich ludzi pióra, uczestników bibliotecznych otwartych spotkań integrujących piszących nowotomyślan, ale też spotkań twórców z publicznością. W kilkunastoosobowym gronie osób dzielących się z innymi swoją twórczością większość stanowią ci, którzy w towarzystwie bardziej doświadczonych kolegów po piórze, podczas spotkań Nowotomyskiego Piętra Wyrazów Literackich, odbyli swój czytany debiut, zdecydowali się wyjąć swoje wiersze z szuflady, wypuścić je w świat i pozwolić im żyć własnym życiem. W ramach tej serii ukazały się dotąd dwa tomiki poetyckie: futro z drutu kolczastego Katarzyny Mrozik – Stefańskiej (2014) i opium Doroty Nowak (2015).
futro z drutu kolczastego
opium
RozwińZwiń wydawnictwo Nowotomyskie przechadzki śladami dawnych pocztówek – seria albumów prezentująca w kolejnych tomach pocztówki z widokami miast (i gmin) powiatu nowotomyskiego, utrwalone na starych (koniec XIX – połowa XX wieku) pocztówkach, służąca popularyzacji wiedzy o naszym mieście ( i powiecie) oraz stanowiąca istotny przyczynek do dokumentowania przeszłości ziemi nowotomyskiej (przede wszystkim jej urbanistyczno-architektonicznych aspektów). W każdym z albumów obszerny materiał ikonograficzny (pocztówki, zdjęcia i mapy) opatrzony jest komentarzem historycznym. Redaktorem prowadzącym serii jest dr Bogumił Wojcieszak. Ukazały się dotąd cztery albumy – z zamierzonej 5.tomowej serii – tj. Opalenica na dawnej pocztówce (2004), Nowy Tomyśl na dawnej pocztówce (2005), Lwówek na dawnej pocztówce (2007) i Zbąszyń na dawnej pocztówce (2012).
Opalenica na dawnej pocztówce
Nowy Tomyśl na dawnej pocztówce
Lwówek na dawnej pocztówce
Zbąszyń na dawnej pocztówce
RozwińZwiń

Logo pinezka

poniedziałek - piątek

Szybki kontakt z biblioteką

Zapisz się i bądź na bieżąco !