Formy stałe

DLA WAS

Poranki w bibliotece

Zajęcia dla dzieci w wieku 3 – 5 lat, nie uczęszczających jeszcze do przedszkola, będące okazją do pierwszych, twórczych spotkań z książką, wesołej zabawy i nauki. Poranki w bibliotece od 11 lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród dzieci i opiekunów, urozmaicając im każdy wtorek, od września do czerwca, w godz. 10:00 – 11:00.
Spotkania w Klubie Małego Odkrywcy
Zajęcia organizowane dla przedszkolaków, prowadzone przez specjalnie zaproszonych przedstawicieli różnych profesji, hobbystów, pasjonatów mające na celu rozbudzenie ciekawości świata i wzbogacenie wiedzy z różnorodnych dziedzin. W ramach niniejszego cyklu mali odkrywcy zgłębiali już tajemnice: lasu, zwierząt, ptaków, metalu, drzew, kosmosu itd.
Pisarz nas gości
Spotkania autorskie z twórcami literatury dla dzieci i młodzieży, odbywające się co dwa miesiące, dzięki którym odwiedzili nas m. in.: Wanda Chotomska, Grzegorz Kasdepke, Natalia Usenko, Łukasz Wierzbicki, Krzysztof Petek, Barbara Kosmowska i wielu, wielu innych…
Galeria w Strefie Koloru
Przestrzeń wystawiennicza przeznaczona do prezentowania twórczości uzdolnionej młodzieży gimnazjalnej. Wystawy rysunku, malarstwa, grafiki, czy też fotografii zawsze rozpoczyna uroczysty wernisaż, w którym udział biorą goście zaproszeni przez młodego twórcę, aktualnie prezentującego swoje prace.
Majówka z książką
Barwne, plenerowe święto książki dla dzieci oferujące przedszkolakom i uczniom ze wszystkich nowotomyskich szkół podstawowych i przedszkoli moc atrakcji, wśród których nie brakuje: spotkań z autorami, wokalnych i tanecznych występów na scenie, plastycznych wyzwań, konkursowych i teatralnych emocji.
Pasowanie na czytelnika
Każdego roku wszyscy pierwszoklasiści z nowotomyskich szkół podstawowych zostają oficjalnie pasowani na czytelnika. I choć nie jest to równoznaczne z otrzymaniem karty czytelnika, dzieci mają okazję poznać korzyści płynące z korzystania z biblioteki oraz zasady w niej obowiązujące. Uroczystość pasowania zawsze przenosi jej uczestników w klimat niezwykłych i zarazem niepowtarzalnych miejsc, takich jak: Dolina Muminków, dwór Króla Maciusia, brzozowy gaj rodem z wiersza Tuwima, czy też osławiony Pacanów.
Ferie zimowe i wakacje
W dni wolne od nauki szkolnej uczniowie mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanej oferty i wziąć udział w różnorodnych, tematycznych zajęciach, zawsze inspirowanych literaturą. Przenoszenie się w czasie i przestrzeni, tropienie, wyjaśnianie, poznawanie, zabawy, gry i wyzwania – to nieodłączne elementy wszystkich zimowych i wakacyjnych spotkań.
Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
W ramach kampanii organizowanej przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom, przez każdy pierwszy tydzień czerwca Strefa Koloru zaprasza nowotomyślan do głośnego czytania najmłodszym. Przedstawiciele lokalnych instytucji i organizacji bardzo chętnie włączają się w akcję i czytają dzieciom w różnych częściach miasta.

Razem z innymi…

Kalendarz Strefy Koloru na bieżąco zapełniają wydarzenia wynikające ze współpracy z lokalnymi partnerami:
…z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Nowym Tomyślu
Godziny dla Rodziny – cykl zajęć z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, odbywające się z udziałem rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym, w oparciu o literaturę dziecięcą i twórcze zabawy stymulujące rozwój umysłowy, ruchowy i społeczny dziecka.

…z 19 DH „BUKI” im. A. Kamińskiego
Piątkowe Harce – popołudniowe zajęcia dla dzieci prowadzone przez harcerzy.

…z ZSZiL im. dra K. Hołogi w Nowym Tomyślu
Pani Jesień bajki niesie, Świąteczne opowieści pełne magicznych treści, Opowieści bez liku w wielkanocnym koszyku – cykle zajęć prowadzonych przez licealistów, którzy czytają dzieciom, organizują zabawy i prace plastyczne.

…z Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego
Zimowe, pełne wrażeń i zagadek do rozwiązania wieczory tematyczne rozgrywające się w przestrzeni całej biblioteki, dla dzieci w wieku 6 – 12 lat o wyjątkowo mocnych nerwach. Dotychczas odbyły się: Noc detektywów – na tropie Świętego Mikołaja, Noc z Hobbitem – w poszukiwaniu skarbu krasnoludów oraz Pechowa Noc z Cwaniaczkiem.

…z Komendą Powiatową Policji w Nowym Tomyślu
Spotkania i pogadanki z udziałem uczniów szkół podstawowych na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.

Godziny otwarcia

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek
9:00 - 18:00
Środa
11:00 - 16:00
Sobota
10:00 - 14:00

Szybki kontakt z biblioteką

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco !
Nr konta: BS w Nowym Tomyślu
29 9058 0000 0000 0003 5044 0001

Skip to content