Nasza oferta

PLATFORMA I-BUK

Uwaga Czytelnicy !
Już 7 maja rusza nowa usługa w naszej bibliotece – bezpłatny roczny zdalny dostęp do e-booków z platformy IBUK libra.

IBUK Libra – nowoczesna platforma dla edukacji i rozwoju całodobowy dostęp do wirtualnej czytelni z dowolnego miejsca  największy zbiór publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych  szybki podgląd pełnych tekstów  spersonalizowana sfera czytania książek w chmurze (osobiste konto myIBUK) zaawansowane narzędzia pracy z tekstem, m.in.: zaznaczanie fragmentów, tworzenie notatek, tagowanie, bezpośrednie powiązanie zagadnień i treści książek ze słownikami i encyklopediami PWN elastyczny dobór zasobów i łatwe uruchomienie platformy  możliwość czytania na urządzeniach mobilnych  Z zasobów można korzystać za pomocą komputera, laptopa, tabletu czy smartfona. Technologia IBUK Libra nie wymaga instalowania specjalnego oprogramowania i jest w pełni bezpieczna dla urządzenia użytkownika. Katalogi dostępne są w każdej przeglądarce internetowej.

Koniecznie przyjdź i dowiedz się więcej.

PLATFORMA – NASBI

Dostęp do platformy NASBI jest nową ofertą naszej biblioteki skierowaną do czytelników e-booków. Czytelnicy zarejestrowani w naszej bibliotece mogą z niej korzystać w ramach wykupionego przez bibliotekę abonamentu. Czytanie odbywa się za pomocą komputera lub innego urządzenia wyposażonego w przeglądarkę internetową (wymagana obsługa HTML4 lub Flash) oraz dostęp do internetu.

Aby skorzystać z dostępu do e-booków na platformie NASBI wystarczy:
1. odebrać w wypożyczalni indywidualny kod dostępu,
2. wejść na stronę http://nasbi.pl i utworzyć prywatne konto w systemie, podając otrzymany kod dostępu (czynność ma charakter jednorazowy i nie będzie wymagana w przyszłości).
Od tej chwili można korzystać z NASBI w dowolnym miejscu i czasie. Ponowny dostęp do NASBI uzyskuje się poprzez logowanie.

 

CYFROWA WYPOŻYCZALNIA PUBLIKACJI NAUKOWYCH – ACADEMICA

Już od  marca 2018 r. nasza biblioteka zapewnia swoim czytelnikom bezpłatny dostęp do ponad 1600000 publikacji naukowych i czasopism w wersji elektronicznej. Wszystko dzięki systemowi Academica, który jest cyfrową wypożyczalnią międzybiblioteczną, tworzoną i systematycznie uzupełnianą przez Bibliotekę Narodową.
Żeby móc korzystać z systemu, należy przyjść do Czytelni Ogólnej ( I piętro) i na podstawie posiadanej karty bibliotecznej utworzyć konto użytkownika. Dzięki temu uzyskamy dostęp do wszystkich publikacji zawartych w systemie Academica.
Academica to największa w Polsce bezpłatna, pełnotekstowa baza online polskich publikacji naukowych (książek i czasopism) ze wszystkich dziedzin wiedzy. Aktualnie udostępnia prawie 2 200 000 tekstów: artykułów, monografii, podręczników i skryptów. Dysponuje dwoma rodzajami dostępu: nieograniczonym – publikacje oznaczone zieloną kropką są dostępne dla każdego użytkownika internetu bez żadnych ograniczeń z każdego urządzenia oraz ograniczonym – publikacje są dostępne tylko na wyznaczonych terminalach w bibliotekach należących do systemu Academica. Taki właśnie terminal znajduje się w Czytelni nowotomyskiej biblioteki.

System Academica oferuje:
-pełnotekstowe przeszukiwanie ponad 1,8 miliona współczesnych publikacji naukowych: artykułów, monografii, podręczników i skryptów,
-inteligentny system ograniczania wyników wyszukiwania i ich wizualizacji,
nieograniczony dostęp do publikacji niechronionych prawem autorskim lub udostępnianych w modelu Open Access,
-możliwość rezerwacji publikacji chronionej prawem autorskim w bibliotece należącej do systemu Academica,
-możliwość tworzenia notatek, importu danych bibliograficznych, zapamiętywania kwerend.
Więcej informacji na stronie: www.academica.edu.pl

 

KOMPUTERY I INTERNET

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej i wszystkich jej filiach do dyspozycji użytkowników są stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do Internetu, wyposażone w drukarki i słuchawki oraz tablety. W Czytelni Głównej korzystać można także z sieci Internet na własnych laptopach, poprzez łącze Wi-Fi.

 

KSIĄŻKA NA TELEFON

Usługa “Książka na telefon” polega na dostarczaniu książek osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym, które nie mają innej możliwości wypożyczenia książek. Aby zamówić książki należy zadzwonić do Wypożyczalni dla Dorosłych. Książki są dostarczane czytelnikom na terenie miasta po uprzednim umówieniu się z bibliotekarzem co do dnia i godziny.
Link do regulaminu paragraf 6

 

WYPOŻYCZENIA MIĘDZYBIBLIOTECZNE

Na życzenie czytelnika biblioteka sprowadza z innych bibliotek książki, których nie posiada w swoich zbiorach. Ze sprowadzonych książek można skorzystać w czasie i na warunkach określonych przez bibliotekę wypożyczającą.  Czytelnik pokrywa koszty obsługi tych wypożyczeń w wysokości określonej w Cenniku opłat i usług. Obsługę Wypożyczeń Międzybibliotecznych prowadzi Wypożyczalnia dla Dorosłych.

Link do regulaminu paragraf 7

Godziny otwarcia

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek
9:00 - 18:00
Środa
11:00 - 16:00
Sobota
10:00 - 14:00

Szybki kontakt z biblioteką

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco !
Nr konta: BS w Nowym Tomyślu
29 9058 0000 0000 0003 5044 0001

Skip to content