Jak korzystać z e-booków

Zarejestrowanych czytelników naszej biblioteki zapraszamy do korzystania z internetowej wypożyczalni profesjonalnych e-booków. Do Państwa dyspozycji oddajemy aktualnie cztery bazy e-booków: LEGIMI – internetową bibliotekę e-booków z literaturą beletrystyczną, ACADEMICA – to największa w Polsce bezpłatna, pełnotekstowa baza online polskich publikacji naukowych (książek i czasopism), BIBLIO ebookpoint  – serwis działający na zasadach tradycyjnej biblioteki, przeniesionej do sieci, w którym znajdziecie ebooki, audiobooki, a nawet kursy Video oraz Empik Go – platforma zawierająca ponad 100 tysięcy e-booków, audiobooków, podcastów i seriali audio.
E-booki dostępne są przez całą dobę! Czytaj bez ograniczeń, gdzie chcesz i jak chcesz – w każdym miejscu: dom, uczelnia, biblioteka, praca i na każdym urządzeniu: komputer, tablet, laptop, smartfon. Informacje o dostępnych tytułach e-booków znajdziesz w naszym katalogu on-line. Korzystanie z e-booków jest dla naszych czytelników całkowicie bezpłatne.


nslogo
Dostęp do platformy LEGIMI jest kolejną ofertą naszej biblioteki skierowaną do czytelników e-booków. Czytelnicy zarejestrowani w naszej bibliotece i posiadający Kartę Czytelnika mogą z niej korzystać bezpłatnie, w ramach wykupionego przez naszą bibliotekę abonamentu.

Aby skorzystać z dostępu do e-booków na platformie LEGIMI wystarczy:
1. okazując w Wypożyczalni swoją Kartę czytelnika, odebrać indywidualny kod dostępu,
2. wejść na stronę http://legimi.pl/wbppoznan i utworzyć prywatne konto w systemie, podając otrzymany kod dostępu
3. pobrać bezpłatną aplikację LEGIMI na swój czytnik, tablet lub telefon komórkowy i korzystać z dostępu do ponad 20tys. pozycji książkowych
Otrzymany kod dostępu do platformy LEGIMI zachowuje swą ważność przez miesiąc od momentu rejestracji. Po upływie tego okresu należy zgłosić się po nowy kod i zapewnić sobie dalszy dostęp

LEGIMI – SPOSÓB KORZYSTANIA Z PLATFORMY
https://www.legimi.pl/jak-to-dziala/
(pdf)

 

Nasza biblioteka zapewnia swoim czytelnikom bezpłatny dostęp do ponad 3 521 142 publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego. Wszystko dzięki systemowi Academica, który jest cyfrową wypożyczalnią międzybiblioteczną, tworzoną i systematycznie uzupełnianą przez Bibliotekę Narodową.
Żeby móc korzystać z systemu, należy przyjść do Czytelni Ogólnej ( I piętro) i na podstawie posiadanej karty bibliotecznej utworzyć konto użytkownika. Dzięki temu uzyskamy dostęp do wszystkich publikacji zawartych w systemie Academica.
Academica to największa w Polsce bezpłatna, pełnotekstowa baza online polskich publikacji naukowych (książek i czasopism).  Dysponuje dwoma rodzajami dostępu: nieograniczonym – publikacje oznaczone zieloną kropką są dostępne dla każdego użytkownika internetu bez żadnych ograniczeń z każdego urządzenia oraz ograniczonym – publikacje są dostępne tylko na wyznaczonych terminalach w bibliotekach należących do systemu Academica. Taki właśnie terminal znajduje się w Czytelni nowotomyskiej biblioteki.

System Academica oferuje:
-inteligentny system ograniczania wyników wyszukiwania i ich wizualizacji,
nieograniczony dostęp do publikacji niechronionych prawem autorskim lub udostępnianych w modelu Open Access,
-możliwość rezerwacji publikacji chronionej prawem autorskim w bibliotece należącej do systemu Academica,
-możliwość tworzenia notatek, importu danych bibliograficznych, zapamiętywania kwerend.
Więcej informacji na stronie: www.academica.edu.pl

Regulamin-uzytkownika-Academica  (pdf)

Podrecznik-czytelnika-CWPN-Academica (pdf)

Regulamin-CWPN-Academica (pdf)

 

Od 2021 roku proponujemy dostęp do kolejnej platformy czytelniczej!
Co miesiąc dysponujemy darmową pulą kodów do Ebookpoint BIBLIO, które  można odbierać w Wypożyczalni dla Dorosłych.

Ebookpoint BIBLIO to serwis działający na zasadach tradycyjnej biblioteki, przeniesionej do sieci. Bazuje na ofercie znanych wydawnictw, w tym na wyłączność marek Grupy Helion, ale także małych, niszowych wydawców.
BIBLIO to zbiór literatury beletrystycznej i popularnej, ale także specjalistycznej, edukacyjnej, jak i poradników, przewodników i wielu więcej – na bieżąco uzupełniany o nowości w dniu ich wydania. BIBLIO  posłużyć może poszerzaniu Waszych kompetencji zawodowych i zdolności technicznych, ponadto skierowane jest do czytelników chcących zgłębiać swoje prywatne pasje i zainteresowania poprzez dostęp do literatury.

Znajdziecie tam ebooki, audiobooki, a nawet kursy Video! https://biblio.ebookpoint.pl/

Jak zarejestrować się do Ebookpoint BIBLIO? Wystarczy 7 kroków opisanych w załączonej instrukcji.

Instrukcja dla użytkowników Ebookpoint BIBLIO (pdf)

Film Ebookpoint rejestracja STEREO

Film Ebookpoint logowanie STEREO

 

Empik Go to platforma zawierająca ponad 100 tysięcy e-booków, audiobooków, podcastów i seriali audio. Dostęp do pełnej biblioteki umożliwia słuchanie i odtwarzanie ulubionych treści przez aplikację na telefony i tablety.
Aplikacja do ebooków i audiobooków Empik Go to świetne rozwiązanie dla miłośników literatury i podcastów, którzy chcą słuchać ulubionych tytułów w ruchu. Korzystając z aplikacji, zawsze i wszędzie masz dostęp do swojej ulubionej twórczości.  https://www.empik.com/go

Jak otrzymać kod dostępu:

1. Możliwość otrzymania kodu mają wyłącznie Czytelnicy posiadający ważną kartę biblioteczną oraz mający uregulowane należności i zobowiązania wobec Biblioteki.
2. Kody wydawane są od pierwszego dnia miesiąca.
3. By otrzymać kod, należy zgłosić się osobiście do Biblioteki.
4. Każda osoba może otrzymać tylko jeden kod dostępu.
5. Czytelnik może otrzymać w danym miesiącu kod do Legimi lub kod do Empik Go. Z uwagi na ograniczoną liczbę kodów nie można otrzymać dostępu do obu tych platform jednocześnie.

Instrukcja dla czytelnika empik Go (pdf)

Godziny otwarcia

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek
9:00 - 18:00
Środa
11:00 - 16:00
Sobota
10:00 - 14:00

Szybki kontakt z biblioteką

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco !
Nr konta: BS w Nowym Tomyślu
29 9058 0000 0000 0003 5044 0001

Skip to content