Jak korzystać z e-booków

Zarejestrowanych czytelników naszej biblioteki zapraszamy do korzystania z internetowej wypożyczalni profesjonalnych e-booków. Do Państwa dyspozycji oddajemy aktualnie dwie bazy e-booków: IBUK LIBRA – pierwszą i największą w Polsce czytelnię on-line podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim oraz LEGIMI – internetową bibliotekę e-booków z literaturą beletrystyczną.
E-booki dostępne są przez całą dobę! Czytaj bez ograniczeń, gdzie chcesz i jak chcesz – w każdym miejscu: dom, uczelnia, biblioteka, praca i na każdym urządzeniu: komputer, tablet, laptop, smartfon. Informacje o dostępnych tytułach e-booków znajdziesz w naszym katalogu on-line. Korzystanie z e-booków jest dla naszych czytelników całkowicie bezpłatne.

Proponujemy również darmowy dostęp do multimedialnej Biblioteki Cyfrowej Ebookpoint BIBLIO, na której znajdziecie  ebooki, audiobooki, a nawet kursy Video.

Ponadto w ofercie naszej Czytelni znajdziecie dostęp do cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej ACADEMICA, tworzonej i systematycznie uzupełnianej przez Bibliotekę Narodową.

 

Czytanie książek na platformie IBUK LIBRA umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome lub Mozilla Firefox. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies.

Aby móc korzystać z platformy IBUK LIBRA:
1. odbierz w wypożyczalni swój indywidualny kod PIN
2. następnie zarejestruj się na stronie www.libra.ibuk.pl, podając (jednorazowo) otrzymany kod
Po udanej rejestracji ponowne logowania następują przez: email, własne hasło lub profil na Facebooku.

Aktualnie nasi czytelnicy mają na platformie IBUK LIBRA dostęp do 1391 tytułów. Domyślnie prezentowane są wszystkie znajdujące się na platformie publikacje – a przy wykupionych przez bibliotekę pozycjach pojawia się ikonka książki („Czytaj”). Po kliknięciu otwiera się zawartość książki w nowym czytniku. Z jednej książki może jednocześnie korzystać 5 czytelników.
W pracy z książką możliwe jest korzystanie z zaawansowanych funkcji pracy z tekstem takich jak: wyszukiwanie wewnątrztekstowe, dodawanie zakładek, zaznaczanie fragmentów tekstu, wprowadzanie własnych notatek i przeprowadzenie innych operacji. W tym celu należy utworzyć swoje osobiste konto myIBUK.

IBUK LIBRA przewodnik użytkownika 2021(pdf)


nslogo
Dostęp do platformy LEGIMI jest kolejną ofertą naszej biblioteki skierowaną do czytelników e-booków. Czytelnicy zarejestrowani w naszej bibliotece i posiadający Kartę Czytelnika mogą z niej korzystać bezpłatnie, w ramach wykupionego przez naszą bibliotekę abonamentu.

Aby skorzystać z dostępu do e-booków na platformie LEGIMI wystarczy:
1. okazując w Wypożyczalni swoją Kartę czytelnika, odebrać indywidualny kod dostępu,
2. wejść na stronę http://legimi.pl/wbppoznan i utworzyć prywatne konto w systemie, podając otrzymany kod dostępu
3. pobrać bezpłatną aplikację LEGIMI na swój czytnik, tablet lub telefon komórkowy i korzystać z dostępu do ponad 20tys. pozycji książkowych
Otrzymany kod dostępu do platformy LEGIMI zachowuje swą ważność przez miesiąc od momentu rejestracji. Po upływie tego okresu należy zgłosić się po nowy kod i zapewnić sobie dalszy dostęp

LEGIMI – SPOSÓB KORZYSTANIA Z PLATFORMY
https://www.legimi.pl/jak-to-dziala/
(pdf)

 

Nasza biblioteka zapewnia swoim czytelnikom bezpłatny dostęp do ponad 3 521 142 publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego. Wszystko dzięki systemowi Academica, który jest cyfrową wypożyczalnią międzybiblioteczną, tworzoną i systematycznie uzupełnianą przez Bibliotekę Narodową.
Żeby móc korzystać z systemu, należy przyjść do Czytelni Ogólnej ( I piętro) i na podstawie posiadanej karty bibliotecznej utworzyć konto użytkownika. Dzięki temu uzyskamy dostęp do wszystkich publikacji zawartych w systemie Academica.
Academica to największa w Polsce bezpłatna, pełnotekstowa baza online polskich publikacji naukowych (książek i czasopism).  Dysponuje dwoma rodzajami dostępu: nieograniczonym – publikacje oznaczone zieloną kropką są dostępne dla każdego użytkownika internetu bez żadnych ograniczeń z każdego urządzenia oraz ograniczonym – publikacje są dostępne tylko na wyznaczonych terminalach w bibliotekach należących do systemu Academica. Taki właśnie terminal znajduje się w Czytelni nowotomyskiej biblioteki.

System Academica oferuje:
-inteligentny system ograniczania wyników wyszukiwania i ich wizualizacji,
nieograniczony dostęp do publikacji niechronionych prawem autorskim lub udostępnianych w modelu Open Access,
-możliwość rezerwacji publikacji chronionej prawem autorskim w bibliotece należącej do systemu Academica,
-możliwość tworzenia notatek, importu danych bibliograficznych, zapamiętywania kwerend.
Więcej informacji na stronie: www.academica.edu.pl

Regulamin-uzytkownika-Academica  (pdf)

Podrecznik-czytelnika-CWPN-Academica (pdf)

Regulamin-CWPN-Academica (pdf)

 

Od 2021 roku proponujemy dostęp do kolejnej platformy czytelniczej!
Co miesiąc dysponujemy darmową pulą kodów do Ebookpoint BIBLIO, które  można odbierać w Wypożyczalni dla Dorosłych.

Ebookpoint BIBLIO to serwis działający na zasadach tradycyjnej biblioteki, przeniesionej do sieci. Bazuje na ofercie znanych wydawnictw, w tym na wyłączność marek Grupy Helion, ale także małych, niszowych wydawców.
BIBLIO to zbiór literatury beletrystycznej i popularnej, ale także specjalistycznej, edukacyjnej, jak i poradników, przewodników i wielu więcej – na bieżąco uzupełniany o nowości w dniu ich wydania. BIBLIO  posłużyć może poszerzaniu Waszych kompetencji zawodowych i zdolności technicznych, ponadto skierowane jest do czytelników chcących zgłębiać swoje prywatne pasje i zainteresowania poprzez dostęp do literatury.

Znajdziecie tam ebooki, audiobooki, a nawet kursy Video! https://biblio.ebookpoint.pl/

Jak zarejestrować się do Ebookpoint BIBLIO? Wystarczy 7 kroków opisanych w załączonej instrukcji.

Instrukcja dla użytkowników Ebookpoint BIBLIO (pdf)

Film Ebookpoint rejestracja STEREO

Film Ebookpoint logowanie STEREO

Godziny otwarcia

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek
9:00 - 18:00
Środa
11:00 - 16:00
Sobota
10:00 - 14:00

Szybki kontakt z biblioteką

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco !
Nr konta: BS w Nowym Tomyślu
29 9058 0000 0000 0003 5044 0001

Skip to content