Jak zostać czytelnikiem?

Aby zostać czytelnikiem należy:

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do zarejestrowania i obsługi czytelników. Dane osobowe czytelników podlegają ochronie zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 1182) i wykorzystywane są wyłącznie do zapewnienia ochrony udostępnianych i wypożyczanych zbiorów, dochodzenia ewentualnych roszczeń oraz do celów statystycznych. Na mocy w/w ustawy udostępniane być mogą jedynie podmiotom uprawnionym na podstawie przepisów prawa.

Ze zbiorów i usług biblioteki można korzystać zaraz po dokonaniu formalności zapisu i otrzymaniu elektronicznej KARTY CZYTELNIKA. Otrzymana KARTA CZYTELNIKA uprawnia do korzystania ze zbiorów i usług we wszystkich działach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej oraz filiach bibliotecznych w Borui Kościelnej, Bukowcu, Jastrzębsku Starym, Sątopach i Wytomyślu. Korzystanie z biblioteki i jej filii jest bezpłatne.

W bibliotece honorowana jest KARTA RODZINY 3+

1) OGÓLNE ZASADY KORZYSTANIA ZE ZBIORÓW

Regulamin korzystania ze zbiorów i usług MiPBP w Nowym Tomyślu (wyciąg)

2) ZASADY KORZYSTANIA Z WYPOŻYCZALNI

 Regulamin korzystania z wypożyczalni MiPBP w Nowym Tomyślu (wyciąg)

3) ZASADY KORZYSTANIA Z CZYTELNI

Regulamin wypożyczeń z czytelni MiPBP w Nowym Tomyślu (wyciąg)

 

 

Jak zostać czytelnikiem rejestrując się przez Internet?

Nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem? Zmień to już dziś!
Samodzielnie, nie wychodząc z domu, zapisz się do naszej biblioteki!

Jeżeli znajdziesz w naszym internetowym katalogu interesującą Cię publikację, chciałbyś ją zarezerwować lub zamówić (następnie wypożyczyć), a nie masz jeszcze Karty Czytelnika upoważniającej Cię do korzystania z naszych zbiorów, możesz to zmienić już dziś, korzystając z internetowego formularza rejestracyjnego.

Zdalna rejestracja w bazie czytelników MiP Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu daje możliwość rezerwowania i zamawiania poszukiwanych tytułów jeszcze przed formalnym zapisem w bibliotece.

Jednak, aby wypożyczyć książki, musisz udać się do dowolnej naszej placówki bibliotecznej z dokumentem tożsamości i własnoręcznym podpisem potwierdzić rejestrację w bazie czytelników. Wówczas otrzymasz Kartę Czytelnika, z której będziesz korzystał każdorazowo podczas wypożyczania książek.

FILMIK INSTRUKTAŻOWY

Godziny otwarcia

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek
9:00 - 18:00
Środa
11:00 - 16:00
Sobota
10:00 - 14:00

Szybki kontakt z biblioteką

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco !
Nr konta: BS w Nowym Tomyślu
29 9058 0000 0000 0003 5044 0001

Skip to content