W naszej ofercie

KOMPUTERY I INTERNET

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej i wszystkich jej filiach do dyspozycji użytkowników są stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do Internetu, wyposażone w drukarki i słuchawki oraz tablety.  W Czytelni Głównej   korzystać można także z sieci Internet na własnych laptopach, poprzez łącze Wi-Fi.

ZASADY KORZYSTANIA ZE STANOWISK CZYTELNI INTERNETOWYCH

ZASADY KORZYSTANIA Z TABLETÓW

 

KSERO I WYDRUKI

Biblioteka  i jej filie wykonują usługi reprograficzne z materiałów własnych (jeśli ich stan na to pozwala) oraz w miarę możliwości czasowych bibliotekarza z materiałów powierzonych , o ile nie jest to sprzeczne z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dn. 4 lutego 1992 r. (tekst jednolity Dz. U. z 2006 r. nr 90, poz. 631 z późn. zmianami).

Wysokość opłat za usługi reprograficzne określa CENNIK OPŁAT I USŁUG wprowadzony Zarządzeniem Dyrektora MiPBP w Nowym Tomyślu.

 

KSIĄŻKA NA TELEFON

Z usługi Książka na telefon mogą korzystać czytelnicy, którzy ze względu na stan zdrowia, wiek lub stopień niepełnosprawności nie mają innej możliwości wypożyczenia książek. W ramach tej usługi  biblioteka dostarcza książki wyłącznie do domów czytelników na terenie miasta.
Książki zamówione w ramach tej usługi dostarczane są bezpłatnie w terminie 3 dni od daty telefonicznego złożenia zamówienia.   Usługa Książka na telefon nie obejmuje książek z księgozbioru podręcznego, podręczników akademickich i czasopism.

 

WYPOŻYCZENIA MIĘDZYBIBLIOTECZNE

Na życzenie czytelnika biblioteka sprowadza z innych bibliotek książki, których nie posiada w swoich zbiorach. Ze sprowadzonych książek można skorzystać w czasie i na warunkach określonych przez bibliotekę wypożyczającą.
Czytelnik pokrywa koszty obsługi tych wypożyczeń w wysokości określonej w CENNIKU OPŁAT I USŁUG.

Obsługę wypożyczeń międzybibliotecznych prowadzi Wypożyczalnia dla Dorosłych.

Godziny otwarcia

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek
9:00 - 18:00
Środa
11:00 - 16:00
Sobota
10:00 - 14:00

Szybki kontakt z biblioteką

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco !
Nr konta: BS w Nowym Tomyślu
29 9058 0000 0000 0003 5044 0001

Skip to content