Strefa Koloru

 

galeria
Księgozbiór liczy ok. 18000 woluminów, wśród których znaleźć można:

Ponadto w funkcjonalnej, przyjaznej i nowoczesnej przestrzeni do dyspozycji młodych użytkowników są:

DLA DZIECI
test Poranki w bibliotece
Zajęcia dla dzieci w wieku 3 – 5 lat, nie uczęszczających jeszcze do przedszkola, będące okazją do pierwszych, twórczych spotkań z książką, wesołej zabawy i nauki. Poranki w bibliotece od 11 lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród dzieci i opiekunów, urozmaicając im każdy wtorek, od września do czerwca, w godz. 10:00 – 11:00.

Zobacz wydarzenia
RozwińZwiń test Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
W ramach kampanii organizowanej przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom, przez każdy pierwszy tydzień czerwca Strefa Koloru zaprasza nowotomyślan do głośnego czytania najmłodszym. Przedstawiciele lokalnych instytucji i organizacji bardzo chętnie włączają się w akcję i czytają dzieciom w różnych częściach miasta.

Zobacz wydarzenia
RozwińZwiń test Godziny dla Rodziny
popołudniowe spotkania międzypokoleniowe, umożliwiające dzieciom i dorosłym wspólne, aktywne spędzanie czasu w bibliotece. Każde spotkanie poświęcone jest innej tematyce, poruszanej przez specjalnie zaproszonych gości.

Zobacz wydarzenia
RozwińZwiń test Klub Małego Odkrywcy
Zajęcia organizowane dla przedszkolaków, prowadzone przez specjalnie zaproszonych przedstawicieli różnych profesji, hobbystów, pasjonatów mające na celu rozbudzenie ciekawości świata i wzbogacenie wiedzy z różnorodnych dziedzin. W ramach niniejszego cyklu mali odkrywcy zgłębiali już tajemnice: lasu, zwierząt, ptaków, metalu, drzew, kosmosu itd.

Zobacz wydarzenia
RozwińZwiń test Majówka z książką
Barwne, plenerowe święto książki dla dzieci oferujące przedszkolakom i uczniom ze wszystkich nowotomyskich szkół podstawowych i przedszkoli moc atrakcji, wśród których nie brakuje: spotkań z autorami, wokalnych i tanecznych występów na scenie, plastycznych wyzwań, konkursowych i teatralnych emocji.

Zobacz wydarzenia
RozwińZwiń test Miesiąc z nowością
Zajęcia dla grup przedszkolnych promujące nowości wydawnicze dla dzieci. Każdy miesiąc poświęcony jest innej książce, stanowiącej inspirację do zabaw, zadań lub prac plastycznych.

Zobacz wydarzenia
RozwińZwiń test Pasowanie na czytelnika
Każdego roku wszyscy pierwszoklasiści z nowotomyskich szkół podstawowych zostają oficjalnie pasowani na czytelnika. I choć nie jest to równoznaczne z otrzymaniem karty czytelnika, dzieci mają okazję poznać korzyści płynące z korzystania z biblioteki oraz zasady w niej obowiązujące. Uroczystość pasowania zawsze przenosi jej uczestników w klimat niezwykłych i zarazem niepowtarzalnych miejsc, takich jak: Dolina Muminków, dwór Króla Maciusia, brzozowy gaj rodem z wiersza Tuwima, czy też osławiony Pacanów.

Zobacz wydarzenia
RozwińZwiń test Ferie zimowe i wakacje
W dni wolne od nauki szkolnej uczniowie mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanej oferty i wziąć udział w różnorodnych, tematycznych zajęciach, zawsze inspirowanych literaturą. Przenoszenie się w czasie i przestrzeni, tropienie, wyjaśnianie, poznawanie, zabawy, gry i wyzwania – to nieodłączne elementy wszystkich zimowych i wakacyjnych spotkań.

Zobacz wydarzenia
RozwińZwiń

DLA MŁODZIEŻY
galeria Galeria w Strefie Koloru Przestrzeń wystawiennicza przeznaczona do prezentowania twórczości uzdolnionej młodzieży gimnazjalnej. Wystawy rysunku, malarstwa, grafiki, czy też fotografii zawsze rozpoczyna uroczysty wernisaż, w którym udział biorą goście zaproszeni przez młodego twórcę, aktualnie prezentującego swoje prace.
Zobacz wydarzenia
RozwińZwiń test Pisarz nas gości Spotkania autorskie z twórcami literatury dla dzieci i młodzieży, odbywające się co dwa miesiące, dzięki którym odwiedzili nas m. in.: Wanda Chotomska, Grzegorz Kasdepke, Natalia Usenko, Łukasz Wierzbicki, Krzysztof Petek, Barbara Kosmowska i wielu, wielu innych…
Zobacz wydarzenia
RozwińZwiń test Razem z innymi… Kalendarz Strefy Koloru na bieżąco zapełniają wydarzenia wynikające ze współpracy z lokalnymi partnerami: …z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Nowym Tomyślu Godziny dla Rodziny – cykl zajęć z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, odbywające się z udziałem rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym, w oparciu o literaturę dziecięcą i twórcze zabawy stymulujące rozwój umysłowy, ruchowy i społeczny dziecka. …z 19 DH „BUKI” im. A. Kamińskiego Piątkowe Harce – popołudniowe zajęcia dla dzieci prowadzone przez harcerzy. …z ZSZiL im. dra K. Hołogi w Nowym Tomyślu Pani Jesień bajki niesie, Świąteczne opowieści pełne magicznych treści, Opowieści bez liku w wielkanocnym koszyku – cykle zajęć prowadzonych przez licealistów, którzy czytają dzieciom, organizują zabawy i prace plastyczne. …z Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego Zimowe, pełne wrażeń i zagadek do rozwiązania wieczory tematyczne rozgrywające się w przestrzeni całej biblioteki, dla dzieci w wieku 6 – 12 lat o wyjątkowo mocnych nerwach. Dotychczas odbyły się: Noc detektywów – na tropie Świętego Mikołaja, Noc z Hobbitem – w poszukiwaniu skarbu krasnoludów oraz Pechowa Noc z Cwaniaczkiem. …z Komendą Powiatową Policji w Nowym Tomyślu Spotkania i pogadanki z udziałem uczniów szkół podstawowych na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.
Zobacz wydarzenia
RozwińZwiń

ZAGRAJ
galeria galeria galeria

Logo pinezka

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek
9:00 - 18:00
środa
11:00 - 16:00
sobota
10:00 - 14:00

Szybki kontakt z biblioteką

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco !