
VI Święto Kobiecości już za nami. Mamy nadzieję, że trzy dni spędzone w bibliotece dostarczyły nie tylko naszym miłym czytelniczkom i bywalczyniom, ale również męskiemu gronu, sporo pozytywnych wrażeń.
Pierwszym wydarzeniem na jakie zaprosiliśmy było wyjątkowe spotkanie Nowotomyskiego Piętra Wyrazów Literackich, zatytułowane: Popatrz…
Wyjątkowe dlatego, że po raz pierwszy łączyło ze sobą obraz i słowo. Bohaterkami wieczoru były: Katarzyna Mrozik-Stefańska i Wiesława Ptaszyk, które odkryły przed publicznością swe poetyckie strofy i fotograficzną pasję. Wieczór umiliła muzyka na pianino nauczycielki Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. W.Lutosławskiego w Nowym Tomyślu, akompaniatorki – Kingi Książczyk.
Podczas tego klimatycznego spotkania, poza prezentacją bardzo osobistych wierszy i wymownych fotografii, był moment miłej niespodzianki-konkursu. W ręce sześciu szczęśliwców, którzy nadali wybranym zdjęciom poetek najbardziej trafne tytuły, trafiły prace poetek.
Kolejną atrakcją pomyślaną z myślą o paniach było spotkanie z Agnieszką Nortey, Kreatorem Zmiany Wizerunku, autorką książki pt. Stylowa Królowa. Opowiedziała ona o tym jak dużo można osiągnąć poprzez wizerunek i jak duży wpływ ma on na każdy aspekt naszego życia.
Agnieszka Nortey – Mistrzyni Polski w Makijażu i Stylizacji Haute Couture i Vice Mistrzyni Polski w Makijażu Fotograficznym. Poprzez wizerunek pomaga wykreować życie na nowo. Dobiera nie tylko idealnie dopasowane stylizacje, lecz zmienia wizerunek już na poziomie mentalnym. Przeprowadza przez ten proces krok po kroku. – od początku do końca.
Podczas spotkania w bibliotece opowiedziała o stylach ubierania się, typach sylwetek, trikach modowych i niezbędnym detoksie szafy. Panie aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, prezentując swoje sylwetki i codzienne kreacje.
Ostatnią naszą niespodzianką pomyślaną z okazji Święta Kobiecości było spotkanie autorskie w ramach cyklu: Twórca i jego dzieło z Anną Dziewit- Meller, dziennikarką, podróżniczką i pisarką. Rozmowa, którą prowadziła dyrektor naszej biblioteki Lucyna Kończal-Gnap toczyła się przede wszystkim wokół jej ostatniej książki: Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy. To książka o kobietach, które wbrew społecznym ograniczeniom realizowały swoje pasje i miały wpływ na rzeczywistość. Było też o jej poprzednich, bardzo trudnych tematycznie książkach jak: “Disko” i „Góra Tajget” , a także bestsellerowej reporterskiej książki o Gruzji “Gaumardżos, opowieści z Gruzji”, napisanej wspólnie z mężem Marcinem Mellerem. Rozmowa zeszła też na temat jej zdobywającego coraz większą popularność bloga buk buk, zainteresowań oraz spędzania wolnego czasu. Tym przesympatycznym, pełnym pasji, ciepła i pozytywnej energii spotkaniem zakończyliśmy tegoroczne Święto Kobiecości.