
Listopadowe, nostalgiczne spotkanie w naszym Dyskusyjnym Klubie Książki było podróżą w świat literatury współczesnej wraz ze znawcą tematu Agnieszką Wolny-Hamkało, poetką, krytyczką literacką i publicystką, współpracującą m.in. z Gazetą Wyborczą, Przekrojem i portalem Polskiego Radia.
Spotkanie rozpoczęła rozmową na temat poezji, z którą człowiek współczesny niestety traci kontakt. Próbując nawiązać między nimi nić przyjaźni, zachęcała do sięgnięcia po wartościową poezję Julii Hartwig, Anny Janko i Marcina Świetlickiego. Sama poetka przyznała, że w trudnych sytuacjach zawsze sięga po wiersz, który pozwala jej zrozumieć świat. Rozmawiając z klubowiczkami, przybliżyła im współczesne trendy w literaturze. Jak się okazało najbardziej poczytne są obecnie reportaże, które gorąco polecała, głównie w wykonaniu takich mistrzów pióra jak: Mariusz Szczygieł, Ryszard Kapuściński, Wojciech Tochman i Magdalena Tulli. W modzie jest literatura orientalna oraz tzw. literatura lasek, czyli ta pisana przez kobiety i dla kobiet, np. Seks w wielkim mieście. Spada natomiast zainteresowanie kryminałem retro, reprezentowanym m.in. przez Marka Krajewskiego, niezmiernie lubianego przez nasze klubowiczki. Na tym kobiecym spotkaniu nie obyło się bez kilku słów na temat literatury pozwalającej uzmysłowić kobietom w wieku + 40, + 50, + 60, że na miłość nigdy nie jest za późno. Nurt ten, reprezentowany przez Małgorzatę Kalicńską i Katarzynę Grocholę był obiektem dalszych kuluarowych rozmów przy symbolicznej lampce czerwonego wina.
Miłym akcentem kończącym spotkanie było wręczenie Krystynie Schulc przez opiekunki klubu i koordynatorkę DKK na Wielkopolskę – Anną Wawrzyniak podziękowań za udział w konkursie organizowanym przez WBP i CAK pt. Czego nas uczy Czesław Miłosz, dofinansowanym przez MKiDN (Miłosz 2011 – Promesa).