
W środowy wieczór, 22 kwietnia zaproponowaliśmy naszym bibliotecznym gościom nietypowy, oryginalny i bardzo egzotyczny koncert – koncert na gongi i misy tybetańskie, który idealnie wpisał się w cykl bibliotecznych Spotkań niebanalnych.
W ten mistyczny świat wibracji wprowadziła przybyłą publiczność Katarzyna Jeleń Pszkit z Poznania – masażystka i certyfikowana terapeutka dźwiękiem według Petera Hessa, której asystował mąż – Grzegorz Pszkit.
Pani Katarzyna opracowała autorską metodę Soma Sound, łączącą profesjonalny masaż z terapią dźwięku gongów i mis. Proponuje różnego rodzaju masaże oraz sesje terapeutyczne w Poznaniu, Szczecinie i Częstochowie, na swoim koncie ma wiele występów scenicznych, bierze udział w projektach teatralnych, również międzynarodowych. Wraz z artystami w zakresie wizażu z Make Up Institute Stockholm ze Szczecina stworzyła jedyny na świecie projekt Fluoro-Show, pt. “Manifestacja żywiołów”. Ten niepowtarzalny spektakl z rodzaju Światło – Ruch – Dźwięk to unikalne połączenie fluoro makijażu, tańca oraz dźwięku mis i gongów tybetańskich.
Znawcy twierdzą, że dźwięki te zwiększają siły witalne, uwalniają od lęków, budzą wiarę w siebie, rozbudzają intuicję, wyzwalają twórcze inspiracje, przenoszą w inne światy. Dawniej dźwiękiem mis i gongów oczyszczano przestrzeń, leczono ciało, wzmacniano psychikę i uzdrawiano duszę.Gongi do świata Zachodu wprowadził Don Conreaux. Pod wpływem kontaktu i nauk pobieranych u wschodnich mistrzów, znany amerykański aktor przeszedł głęboką metamorfozę. Przeobraził się w mistrza gongu. Koncertuje i prowadzi warsztaty gry na gongach na całym świecie. To właśnie praktyka u boku tego niekwestionowanego mistrza gry na gongu spowodowała, że teraz obok masaży forma terapii dźwiękiem stanowi dużą część mojej pracy zawodowej. – przyznała pani Kasia. Metodę terapii dźwiękiem mis tybetańskich, którą stosuje pani Kasia rozwinął niemiecki inżynier Peter Hess. Dzięki doświadczeniom i praktyce w Nepalu i Tybecie dostosował starą wiedzę do potrzeb ludzi Zachodu.
Pani Kasia z wielkim wdziękiem i delikatnością wprowadziła nowotomyślan w ich własny świat, własne przeżycia i doznania. Mówi się, że wibracje gongu stanowią pomost pomiędzy naszą fizycznością a światem ducha, pomost łączący nas w Jednię. Trudno powiedzieć ile osób doznało takiego uczucia, ale nasza publiczność przyznała w większości, że: dźwięki gongów i mis zadziałały kojąco i odprężająco.
Przesympatyczna pani Kasia ujęła publiczność nie tylko umiejętnością wydobywania pięknych i zróżnicowanych dźwięków, ale również wiedzą i rzetelnym przygotowaniem merytorycznym oraz niezwykłym ciepłem, które ją otacza i rozprzestrzenia się na innych.
Zamiarem pani Kasi jest prowadzenie regularnych sesji terapeutycznych w Nowym Tomyślu pod nazwą: Kąpiele w dźwiękach mis tybetańskich, gongów i dzwonków.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z instruktorem kulturalnym naszej biblioteki – Izabelą Putz lub też osobisty z Katarzyną Jeleń Pszkit: www.terapieautorskie.pl.