
12 marca w naszej bibliotece odbyła się promocja książki dra Marka Rezlera, poznańskiego historyka specjalizującego się w historii wojskowości i badaniu dziejów Polski oraz Wielkopolski w XIX i XX w. – Nie tylko orężem. Bohaterowie wielkopolskiej drogi do niepodległości.
Dr Rezler jest autorem m.in. monografii wydarzeń wielkopolskiej Wiosny Ludów 1848r., biografii Emilii Sczanieckiej i Hipolita Cegielskiego, a także opublikowanych przez Dom Wydawniczy REBIS książek: Powstanie Wielkopolskie. Spojrzenie po latach 2008r., Wielkopolanie pod bronią. Udział mieszkańców regionu w powstaniach narodowych – 2011r., w której całościowo zaprezentowana została wielkopolska droga do niepodległości. A także trzeciej część tryptyku – Nie tylko orężem. Bohaterowie wielkopolskiej drogi do niepodległości, prezentowanej podczas spotkania, które poprowadziła dyrektor naszej książnicy Lucyna Kończal-Gnap.
Spotkanie zostało zorganizowane wspólnym staraniem naszej biblioteki, Zarządu Głównego TPPW, nowotomyskiego Koła TPPW, opalenickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Towarzystwa Działań Historycznych im. Feliksa Pięty.