
Grupa młodzieży, realizująca projekt pn. OKOlica sztuki , dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w ramach programu Równać Szanse 2022, zmierzyła się z zadaniem stworzenia własnego logotypu projektu, który zamieściła na gadżetach promocyjnych – na kubkach. Po zajęciach lekcyjnych, grupa projektowa spotkała się w Czytelni by wspólnie wypić gorącą czekoladę, porozmawiać o swoich pasjach, o emocjach związanych z realizacją projektu, planach na przyszłość i marzeniach.
Była to potrzebna chwila wytchnienia dla niesamowicie pracowitej, ambitnej i kreatywnej młodzieży !!!
Projekt OKOlica sztuki, realizowany jest dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w ramach programu Równać Szanse 2022. Nowotomyska biblioteka otrzymała grant w wysokości 10 000 złotych na kreatywne działania młodzieży, które są realizowane od połowy września br.
Program dotacyjny koordynowany jest przez Fundację Civis Polonus , a finansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Działania grupy projektowej realizują uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu: Kornelia Kaźmierowska, Marta Kandulska, Maria Wojtkiewicz, Łucja Werner, Natalia Nowotnik, Róża Intek, Zofia Wiśniewska, Jakub Moncibowicz, Olgierd Szeliga, Adam Tratwal, Amelia Swojak ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Tomyślu oraz Kornelia Wojciechowska, Viktoria Wolna, Julia Tylińska, Amelia Garska ze Szkoły Podstawowej nr. 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Nowym Tomyślu.
Projekt koordynuje z ramienia biblioteki Małgorzata Kaczmarek.
Celem Równać Szanse jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele myśląc perspektywicznie o własnej przyszłości.
Istotą Programu Równać Szanse są lokalne projekty, które dla młodych ludzi mają być ciekawym wyzwaniem i szansą na współpracę z innymi. Uczestnicy projektów ustalają wspólny cel, który chcą osiągnąć. Uczą się planowania i pracy w zespole, poznają lokalną historię, kulturę i tradycję. Nawiązują nowe przyjaźnie. Działają na rzecz społeczności lokalnej. Rozwijają pasje i zainteresowania, sprawdzają się w zupełnie nowych sytuacjach.