
Zbiór rysunków Agaty Lipskiej – uczennicy nowotomyskiego Gimnazjum można obejrzeć w Galerii Na Płocie działającej w naszym Oddziale dla Dzieci.
Uroczyste otwarcie wystawy zatytułowanej Znalezione w ciszy odbyło się 23. września.
Wśród przybyłych na wernisaż gości przeważała młodzież. Martyna Kimstacz, reprezentująca biblioteczną galerię oficjalnie wszystkich powitała i zachęcała utalentowanych nastolatków, by biorąc przykład z Agaty otwarcie chwalili się swoją twórczością. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali prezentowane prace, wśród których dominują szkice zwierząt i martwa natura. Wzrok zwiedzających przyciągają również kolorowe, wykonane kredkami kwiaty zdobiące galeryjny płot.
Prace utalentowanej gimnazjalistki można oglądać do 28. października.
Każdy wernisaż odbywający się w Galerii Na Płocie stanowi jednocześnie okazję do dostrzeżenia nie tylko plastycznych, ale także muzycznych talentów drzemiących w młodzieży. Obok Agaty Lipskiej, swoje umiejętności zaprezentowały: grająca na gitarze Weronika Łubińska, na skrzypcach – Aneta Lipska i na flecie – Anna Tabaczyńska. W otoczeniu interesujących, barwnych rysunków, przy słodkim poczęstunku i muzyce piątkowe popołudnie w bibliotece upłynęło niezwykle miło.