W tym roku działalność kulturalną w naszej książnicy zakończyliśmy wystawą prac, które nie powstają bezpośrednio na płótnie lecz tworzone są w graficznym programie komputerowym. Artysta Mariusz Frankowski, który jest ich autorem urzeczywistnia swoją wizję za pomocą różnorakich narzędzi, pozwalających stworzyć w efekcie zamierzony obraz człowieka czy też futurystyczny pejzaż.
Nietypowe otwarcie wystawy (rozmowa z artystą przy wspólnym stole), zatytułowanej „digital-art” miało miejsce we wtorek 1 lipca. Niezwykle barwne prace można zwiedzać w sali wystawowej naszej biblioteki do końca sierpnia.
To ostatnie wydarzenie kulturalne przed wakacyjną przerwą zbiegło się z miłym jubileuszem, tego dnia bowiem pani dyrektor Lucyna Kończal-Gnap obchodziła 6. rocznicą swojej pracy jako dyrektor naszej biblioteki.
Mariusz Frankowski – na stałe zamieszkały w Berlinie, absolwent PWSSP w Poznaniu (wydział architektury wnętrz, Akademii Medialnej w Berlinie i Akademii Europejskiej w Berlinie. Od 1997r. Samodzielny architekt wnętrz, członek World Artists for Tibet z siedzibą w Nowym Jorku. Zafascynowany kulturą, religią Tybetu i Indii, naturalnymi metodami leczenia, jest Mistrzem – nauczycielem kilku tradycyjnych systemów. Wiele dni każdego roku spędza na morzu pod żaglami, kapitanuje na jachtach, organizuje kolejne wyprawy, podróżuje po Azji, Ameryce i Europie. Zajmuje się wizualizacją, grafiką użytkową, digital-painting.