Miesiąc: styczeń 2024
Jestem z Gwatemali – to tytuł naszego kolejnego spotkania w Kawiarence Językowej. W piątek, 16 lutego o godz. 18.00 Juan-Enrique Yantuche zabierze nas w krainę wiecznej wiosny i opowie o swoim życiu w Polsce.
Ilość miejsc ograniczona. Zapisy – 614421278
Zapraszamy do zapisywania się na warsztaty malowania z Allą Yuzepolską, które odbędą się w piątek, 23 lutego o godz. 18.00.
Tel. 614421278
W piątek, 9 lutego o godz. 18.00 zapraszamy na warsztaty z Allą Yuzepolską – Herbata dla dwojga.
Zapisy: 614421278
Zajęcia z języka angielskiego grupy zorganizowanej odbędą się 9 i 23 lutego o godz. 17.30.
Ostatnim w tym sezonie kolędowaniem można było się nacieszyć 29 stycznia, kiedy to na naszej scenie pojawili się wspaniali uczniowie zaprzyjaźnionego Prywatnego Ogniska Muzycznego. Wspólne kolędowanie sprawiło ogromną radość publiczności oraz zdolnym wykonawcom. W koncercie wystąpili: Wiktoria Kaczmarek, Zuzanna Janas, Kacper Knop, Daniel Jakubowski i Sean Ayisi.
W ramach Kawiarenki językowej, w piątek, 26 stycznia nasza biblioteka zainicjowała nowy cykl, miejmy nadzieję, ciekawych spotkań. Ich gośćmi będą obcokrajowcy mieszkający w Polsce, którzy opowiedzą mieszkańcom miasta o swoim kraju, a także o tym, jak im się żyje w Polsce. Gościem pierwszego spotkania, zatytułowanego: Jestem z Wietnamu była mieszkająca od kilku lat w Poznaniu – Oanh Nguyen. Zachęciła do odkrywania Wietnamu, jego piękna, bogatej historii i wyjątkowej kuchni. Pokazała swój kraj pod kątem kultury, przywiązania do tradycji, ale także codziennego życia przeciętnego Wietnamczyka. Swą opowieść przeplatała zabawnymi anegdotami, które rodziły się często poprzez zderzenia kulturowe obu krajów – Polski i Wietnamu. Oanh przywiozła ze sobą poczęstunek: różnego rodzaju herbatki, kawę o posmaku czekolady oraz słodkości.
Styczniowe Godziny dla rodziny odbyły się 25 stycznia, a swoją tematyką nawiązywały do Dnia Babci i Dziadka. Gościem Strefy Koloru była dietetyczka rodzina Pauliny Konkiewicz, która przeczytała dzieciom książkę pt. „Elmer i Dziadek Eldo”, by następnie wprowadzić je do świata kolorowych niczym tytułowy bohater owoców. Uczestnicy zajęć zagrali w owocowe memory, zastanawiali się z czego można przygotować pyszną i zdrową sałatkę oraz z pomocą obecnych na spotkaniu rodziców przygotowały barwne upominki dla babci i dziadka, używając do tego papierowych talerzyków i kubeczków. Zajęcia były okazją do uhonorowania dyplomami małych czytelników, którzy w ramach akcji „Mała książka – wielki człowiek” zgromadziły komplet naklejek za swoją czytelniczą aktywność. Gratulacje przyjęli: Gaja Kandulska, Natasza Tomaszewska, Lilianna Pawlak – Drąg, Mikołaj Pierożyński, Hanna Pióro, Antonina Grosman, Zuzanna Strykowska, Matylda Stawska – Demiter, Leon Kaczmarek, Hanna Storozun.
W środowy wieczór 7 lutego o godz. 18.00 zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie muzyczne i spotkanie z wyjątkowym człowiekiem, dla którego wolność stała się największym priorytetem, a muzyka największą pasją.
Baru Rajza to jeden z najbardziej utalentowanych handpanistów w naszym kraju, który swoją rozpoznawalność zyskał przede wszystkim dzięki ulicznym występom. Bardzo odważny i innowacyjny artysta, który nie boi się poszukiwać zarówno w przestrzeni do wyrażania sztuki, jak i samej sztuce. Relaksacyjna muzyka pogrąża w transie i zabiera w magiczne krainy. 🪘🎼
We wtorek, 6 lutego o godz. 10.00 w ramach cyklu: Seniorzy w natarciu odbędzie się spotkanie na temat bezpieczeństwa seniorów.
We wtorek, 6 lutego o godz. 18.00 w naszej Galerii na Piętrze odbędzie się wernisaż fotografii Marcina Łukaszyka zatytułowany – Jestem. Zapraszamy 📸
Jak się żyje w znikającej Mołdawii? Opowie o tym Miłosz Szymański z Poznania – mechanik okrętowy, analityk, włóczęga, historyk-amator, fan płowu, kimchi i cyrylicy. Autor podcastu o polityce zagranicznej „Za Rubieżą” oraz książki na temat Mołdawii.
O książce: “Mołdawii świat nie szanuje, bo jej nie zna. Z niczym mu się nie kojarzy i niczego się po niej nie spodziewa. Mołdawia tymczasem powoli znika. Każdego dnia Mołdawianie gaszą światła w swoich domach i wyjeżdżają, szukając lepszego życia.”
Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 5 lutego o godz. 18.00. Zapraszamy 🙂
W lutym w naszym DKK porozmawiamy o książce Lily King pt. Euforia. 🙂
Zapraszamy w lutym do naszej biblioteki. 🙂
Energetycznie, z pasją i obficie było w nowotomyskiej bibliotece w czwartek, 18 stycznia, kiedy to zawitał w jej progach młody łowca przygód – Jędrzej Józefowicz. Opowiedział o wyjątkowej wyprawie na Grenlandię, w którą wyruszył wraz z Piotrem Kilianem. Uczestnicy spotkania, będący pod wrażeniem tej opowieści, zadawali mnóstwo pytań, na które pan Jędrzej ochoczo i barwnie odpowiadał. Celem podróżników była pierwsza polarna wyprawa – zmierzenie się w wersji zimowej ze szlakiem Arctic Circle Trail.
Podczas spotkania pan Jędrzej opowiedział o wędrówce po zamarzniętych jeziorach, arktycznej tundrze i ośnieżonych wzgórzach. Również o tym, jak radzili sobie z gotowaniem, mrozem i ciągnięciem kilkudziesięciokilogramowych sań.
Jędrzej Józefowicz jest absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz pedagogiki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest autorem prelekcji podróżniczych i książki “Dziennik wędrowca. Czyli jak dotarłem pieszo do Rzymu”, a także pomysłodawcą i organizatorem Zaniemyskiego Dnia Podróżnika. Jego reportaż z zimowej wyprawy ukazał się w magazynie “Kontynenty”.
Informujemy, że nasze filie w Wytomyślu i Borui Kościelnej będą chwilowo nieczynne. Filia w Wytomyślu będzie zamknięta w dniach 22-24 stycznia, natomiast w Borui nie będzie możliwości korzystania ze zbiorów w dniach 22-26 stycznia br. Przepraszamy za utrudnienia. Zapraszamy do pozostałych oddziałów.
We wtorek 15 stycznia, w bibliotece w Borui Kościelnej dzieci uczestniczyły w bibliotecznych zajęciach. Tematem przewodnim były zbliżające się święta Dnia Babci i Dziadka. Podczas spotkania bibliotekarka przeczytała dzieciom fragment książki pt. „Zdalna babcia” Barbary Gawryluk. Następnie dzieci opowiadały o swoich dziadkach, że nie tylko rozpieszczają, ale też uczą cierpliwości i szacunku, jak często się spotykają i za co ich kochają. Z zainteresowaniem obejrzeli również przygotowaną wystawę książek. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali laurki z osobistymi życzeniami, które będą mogli podarować swoim ukochanym Babciom i Dziadkom.
We wtorkowe popołudnie, 16 stycznia w bibliotece w Sątopach odbyło się kolejne spotkanie z cyklu: Podróże po krainie bajek i baśni. Tematem spotkania był zbliżający się Dzień Babci i Dziadka. Na początku uczestnicy wysłuchali opowiadania pt. “Basia i dziadkowie”, a następnie z ogromnym zapałem i zaangażowaniem wykonali piękne laurki i ozdobiły drewniane serca. Dzieci chętnie opowiadały o tym, jak spędzają wolny czas z dziadkami i jak bardzo są dla nich ważni.
17 stycznia w Galerii na Piętrze nowotomyskiej biblioteki miał miejsce wernisaż malarstwa Jerzego Sikucińskiego zatytułowany: Przestrzenie. Eksponowane prace można oglądać do 2 lutego.
Jerzy Sikuciński – zbąszynianin, członek Związku Polskich Twórców Sztuki i Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków, absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze, z zawodu nauczyciel historii, absolwent Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu – stroiciel fortepianów i pianin, pasjonat turystyki i muzyki. Maluje od 2009 r. i uprawia malarstwo olejne oraz akrylowe – głównie realistyczne portrety, pejzaże, architekturę i abstrakcje. Kieruje się maksymą: „Moje życie to moje dzieło”. Tematyka jego obrazów jest wynikiem poszukiwania tajemnicy tkwiącej w człowieku, a zwłaszcza w jego twarzy. Jego twórczość odzwierciedla też zainteresowania turystyką i miejscem człowieka w kosmosie. Odzwierciedleniem podróży są płótna poświęcone architekturze zabytkowych gmachów, a także widokom natury, gdzie Autor, wzbogacając paletę, eksperymentuje ze światłem.
Ma w swoim dorobku kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i kilkanaście zbiorowych. Dwukrotnie brał udział w wystawie Poznańskiego Salonu Robinsonada, kilka razy w Międzynarodowym Przeglądzie Sztuki ALTERNATYWY 33, w Międzynarodowym Przeglądzie Sztuki „Od gór Po morze”. W 2022 roku zajął II miejsce w III Rondo Sztuki organizowanym przez Związek Polskich Twórców Sztuki.
Od 12 stycznia nasz biblioteczny hol zdobi wystawa fotografii Piotra Zwarycza pt. “Bohaterowie dnia codziennego”.
Piotr Zwarycz to wielokrotny laureat i finalista prestiżowych konkursów m. in. Grand Press Photo, Śląskiej Fotografii Prasowej, Amundsen Photo Awards, Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic, Tokyo International Foto Awards, Chromatic Awards, Annual Photography Awards, Neutral Density Awards, Budapest International Foto Awards, AsisaFoto.
Ten mężczyzna wielu pasji realizuje reportaże fotograficzne i projekty dokumentalne, przedstawiające ludzi pracujących w ciężkich i niebezpiecznych warunkach, takich jak górnicy czy strażacy. Jest również autorem wielu albumów fotograficznych, wystaw indywidualnych i grupowych oraz projektów dokumentalnych w kraju i zagranicą, w tym o misji polskich strażaków w Szwecji, Grecji i Francji.
Zapraszamy, wystawę można będzie zobaczyć do 10 lutego.
W ramach naszego cyklu: Randka z poezją, 31 stycznia o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z Ewą Flieger, które poprowadzi Sylwia Turowska.
Ewa Flieger – od 25 lat spedytor międzynarodowy, od czasów pandemicznych również poetka. W jej wierszach można znaleźć sporo refleksji, w tym senne przemyślenia oderwane od rzeczywistości i smutna prawdę na temat niszczycielskiej siły wojny.
Dyskusyjny Klub Książki z przytupem powitał kolejny czytelniany rok. Książka „Sąsiednie kolory” Jakuba Małeckiego stała się lekturą styczniowego spotkania.
Lato 1926 roku. Krystian Dzierzba, miejscowy stolarz, zarabia głównie wykonując trumny na zamówienie. Jego życie niespodziewanie zmienia się, gdy rozpoczyna pracę nad trumną dla kobiety, która rzekomo umarła z tęsknoty. Leokadia jak co wieczór czeka ze strzelbą na znienawidzonego kormorana. Nękany wspomnieniami syn miejscowego lekarza stoi na moście i rozważa skok. Ich losy nieoczekiwanie się przetną, kiedy po podsłuchaniu przypadkowej rozmowy córka Krystiana postanowi wyruszyć do lasu w poszukiwaniu Diabła. Losy tych z pozoru obcych sobie bohaterów, niespodziewanie zaczynają łączyć się, jak łączą się sąsiednie kolory na płótnie. Z całości wychodzi obraz pełen ludzkich pragnień, cierpień, żalu a przede wszystkim zwyczajnej potrzeby, by być w życiu szczęśliwym.
Rozważania Członkiń DKK nad historiami bohaterów i konsekwencjami ich działań nie zawsze były zgodne, gdyż nie wszystko w fabule można traktować jako oczywistość. Wielowątkowa symbolika osób i zdarzeń nasycona jest nietypowymi połączeniami, które na pierwszy rzut oka mogą wydać się bez sensu, by po chwili jednak stać się w pełni zrozumiałe. Bohaterami są zwykli ludzie jakich spotykamy na ulicy. Jednak każdy z nich niesie ze sobą swój własny bagaż przeżyć, uczuć, problemów. Każdy z nich musi walczyć ze swoimi wewnętrznymi demonami.
„Sąsiednie kolory” łączą świat żywych i umarłych. Realizm z surrealizmem. Codzienność z niecodziennością. To historia o leczeniu tańcem, mocy słowa, szalonej teorii o stopach i o Bogu, który nie powinien jadać szczawiu. Książka z pewnością warta polecenia, dostępna do wypożyczenia w Wypożyczalni dla Dorosłych.
“Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego”
Spotkanie Dyskusyjnego Klubu książki odbyło się 4 stycznia 2024 r. w MiPBP w Nowym Tomyślu.
Niecodzienne spotkanie odbyło się 11 stycznia w naszej bibliotece. Był to pokaz zrealizowanego reportażu filmowego z udziałem Seniorów z Domu Dziennego Pobytu w Nowym Tomyślu.
Młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 w Nowym Tomyślu, we współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Nowym Tomyślu oraz Domem Dziennego Pobytu w Nowym Tomyślu, zrealizowała nagranie materiału do reportażu, przy okazji poznając arkana sztuki filmowej, montażu materiału i współpracy.
Tematem reportażu są wspomnienia Seniorów z czasów ich młodości: pierwsza miłość, rozrywki, praca zawodowa, muzyka i moda.
Nawiązanie dialogu Młodzieży z Seniorami, ma na celu nie tylko łączenie pokoleń, ale też zachowanie ich cennych wspomnień. W trakcie realizacji projektu nawiązała się piękna relacja dialogu międzypokoleniowego.
Było to spotkanie, pełne wrażeń i przeróżnych, pięknych wspomnień.
W poniedziałek, 29 stycznia o godz. 16.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu uczniów Prywatnego Ogniska Muzycznego w Nowym Tomyślu.
W piątek, 26 stycznia o godz. 18.00 odbędą się kolejne warsztaty malowania z Allą Yuzepolską.
Zapisy – 614421278
Z okazji Dnia Babci i Dziadka zapraszamy na rodzinne, popołudniowe warsztaty z dietetyczką Pauliną Konkiewicz. 25 stycznia, godz. 16:30 – będzie bajkowo, zdrowo i kolorowo!
Obowiązują zapisy pod nr tel. 614421274
23 i 30 stycznia, serdecznie zapraszamy dzieci na zimowe zajęcia prowadzone przez studentki pedagogiki Akademii Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I.
W programie: czytanie zimowych opowieści, zabawy, zadania plastyczne.
Już niebawem w Galerii na Piętrze będziemy gościć prace malarskie Jerzego Sikucińskiego. Jego malarstwo będzie pokazywane w naszej bibliotece po raz drugi. Obecna wystawa nosi tytuł “Przestrzenie”. Wernisaż będzie miał miejsce 17 stycznia o godz. 18.00.
Jerzy Sikuciński – zbąszynianin, członek Związku Polskich Twórców Sztuki i Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków, absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze, z zawodu nauczyciel historii, absolwent Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu – stroiciel fortepianów i pianin, pasjonat turystyki i muzyki. Maluje od 2009 r. i uprawia malarstwo olejne oraz akrylowe – głównie realistyczne portrety, pejzaże, architekturę i abstrakcje. Kieruje się maksymą: „Moje życie to moje dzieło”. Tematyka jego obrazów jest wynikiem poszukiwania tajemnicy tkwiącej w człowieku a zwłaszcza w jego twarzy. Jego twórczość odzwierciedla też zainteresowania turystyką i miejscem człowieka w kosmosie. Odzwierciedleniem podróży są płótna poświęcone architekturze zabytkowych gmachów, a także widokom natury, gdzie Autor, wzbogacając paletę, eksperymentuje ze światłem.
Ma w swoim dorobku kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i kilkanaście zbiorowych. Dwukrotnie brał udział w wystawie Poznańskiego Salonu Robinsonada, kilka razy w Międzynarodowym Przeglądzie Sztuki ALTERNATYWY 33, w Międzynarodowym Przeglądzie Sztuki „Od gór Po morze”. W 2022 roku zajął II miejsce w III Rondo Sztuki organizowanym przez Związek Polskich Twórców Sztuki.
Serdecznie zapraszamy na wernisaż i odwiedzania wystawy w dniach 17 stycznia – 2 lutego br.
Styczeń i luty w zimowych klimatach. Zapraszamy grupy przedszkolne na zajęcia czytelnicze! Zapisy pod nr telefonu 614421274☃️❄️
Zapraszamy na spotkanie podróżnicze z Jędrzejem Józefowiczem, który opowie o swojej wyjątkowej wyprawie na Grenlandię. ❄️
2 marca 2023 roku Jędrzej Józefowicz ze Środy Wielkopolskiej i Piotr Kilian z Istebnej wylecieli z Kopenhagi na Grenlandię. Ich celem było zmierzenie się w wersji zimowej ze szlakiem Arctic Circle Trail. Dla Jędrka i Piotrka była to pierwsza polarna wyprawa, ale nie pierwsza piesza. Na Grenlandii spędzili miesiąc, przechodząc w tym czasie szlak w dwie strony. Łącznie ponad 400 kilometrów.
Podczas naszego spotkania Jędrzej opowie o tym, co przeżyli na szlaku, jak wędrowało się po zamarzniętych jeziorach, arktycznej tundrze i ośnieżonych wzgórzach. W jaki sposób radzili sobie z gotowaniem, mrozem i ciągnięciem kilkudziesięciokilogramowych sań oraz czy wędrówka w takich warunkach jest dla każdego.
Jędrzej Józefowicz – absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz pedagogiki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor prelekcji podróżniczych i książki “Dziennik wędrowca. Czyli jak dotarłem pieszo do Rzymu”, a także pomysłodawca i organizator Zaniemyskiego Dnia Podróżnika. Dziennikarz, podróżnik, kibic Realu Madryt. W 2017 roku wraz z dwoma przyjaciółmi wędrował przez 35 dni szlakiem św. Jakuba do Santiago de Compostela i Fisterry. W lipcu 2019 roku wyruszył w samotną pieszą drogę ze Środy Wielkopolskiej do Rzymu. A w marcu 2023 roku przeszedł wraz z Piotrem Kilianem w dwie strony szlak Arctic Circle Trail na Grenlandii. Jego reportaż z zimowej wyprawy ukazał się w magazynie “Kontynenty”.
Podczas trwania prelekcji i po jej zakończeniu będzie możliwość zakupienia książki Jędrzeja opisującej jego poprzednią wyprawę: “Dziennik wędrowca. Czyli jak dotarłem pieszo do Rzymu”.
W piątek, 12 stycznia zapraszamy na pierwsze w 2024 roku warsztaty malowania z Allą Yuzepolską. 🎨
Zapisy: 614421278
W piątek, 26 stycznia o godz. 18.00 w ramach Kawiarenki językowej zapraszamy na spotkanie: Jestem z Wietnamu, którego gościem będzie studiująca i pracująca w naszym kraju – Oanh Nguyen. Opowie ona o swoim życiu w Polsce i zachęci do odkrywania Wietnamu, jego piękna, bogatej historii i wyjątkowej kuchni.
To spotkanie kameralne, ilość miejsc ograniczona.
Zapisy: 614421278
11 stycznia w naszej bibliotece odbędzie się pokaz reportażu: Łączymy pokolenia.
W czwartek, 4 stycznia odbędzie się pierwsze w nowym roku spotkanie DKK. Klubowiczki będą rozmawiać o książce Jakuba Małeckiego pt. Sąsiednie kolory.
Oto nasze styczniowe propozycje dla Państwa. 🙂
W ostatni grudniowy czwartek, w murach nowotomyskiej biblioteki, w której ma również swoją siedzibę Nowotomyskie Towarzystwo Kulturalne, odbył się wieczór promocyjny, wydanej przez NTK publikacji, poświęconej historii i architekturze nowotomyskiej kamienicy przy ulicy Poznańskiej 6. Wydarzenie prezentujące pilotażowe wydawnictwo planowanej serii: „Historie nowotomyskich kamienic. Opowieści czterech ścian” było również zamknięciem obchodów jubileuszowego roku dwudziestolecia działalności NTK.
Prezentowana publikacja powstała w partnerstwie Nowotomyskiego Towarzystwa Kulturalnego z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej oraz Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Nowym Tomyślu. Jej pomysłodawcami są Zofia Matuszczak – prezes PU Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i Damian Rożek-Pawłowski – honorowy członek NTK. Powstała ona dzięki współpracy wielu osób i instytucji. Autorami zawartych w niej ciekawych tekstów, opartych na wielogodzinnych wywiadach, czy architektonicznych analizach są: Damian Rożek-Pawłowski – piszący o ulicy Poznańskiej i losach mieszkańców kamienicy oraz Joanna Uramowska i Mateusz Uramowski – opisujący architekturę budynku. Zdjęcia przedstawiające współczesny wygląd kamienicy wykonał Adam Polański, opracowaniem redakcyjnym zajęła się Lucyna Kończal-Gnap, a skład i opracowanie graficzne jest dziełem Grażyny Matuszak z Ośrodka Wiedzy o Regionie nowotomyskiej biblioteki. W projekt włączyli się również członków Koła Regionalistów NTK. Wysoką jakość wydawniczą zapewniła Drukarnia „Kazimierz”.
U źródła powstania broszury legło przekonanie, że przeszłość naszego miasta, wraz z przestrzenią urbanistyczną, współtworzą wpisane w nią ludzkie losy. Dopiero tak postrzegana całość stanowi podstawę lokalnego kolorytu.
Poznańskiej 6 nie była wyborem przypadkowym. PU Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Nowym Tomyślu od 2020 roku przeprowadza rewitalizację oraz modernizację administrowanych oraz zarządzanych przez siebie obiektów budowlanych, tym samym przyczyniając się do zachowania dla następnych pokoleń dziedzictwa materialnego naszego miasta oraz podnoszenia poziomu jego współczesnej estetyki. Rewitalizacja kolejnych obiektów pozwala ukazać zatarte poprzez upływ czasu walory architektoniczne zabytkowych kamienic, pochodzących z końca XIX i pierwszej połowy XX wieku, tworzących nowotomyskie stare miasto. Kamienica będąca przedmiotem niniejszego opracowania należy do już zrewitalizowanych, ze szczególną starannością, obiektów.
W wieczorze promocyjnym, prowadzonym przez dyrektor biblioteki Elżbietę Podlaszewską -Cybal i prezesa NTK Ryszarda Ratajczaka, oprócz inicjatorów i współtwórców broszury oraz licznie przybyłych gości zainteresowanych historią naszego miasta, uczestniczyli także: Adam Cukier – radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Marcin Brambor – Wicestarosta Nowotomyski, Adrianna Zielińska – zastępczyni Burmistrza Nowego Tomyśla, Zarząd i członkowie NTK, pracownicy PU Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. Gośćmi honorowymi byli zaś mieszkańcy kamienicy przy Poznańskiej 6, dzięki których życzliwości i otwartości możliwe było udokumentowanie interesujących dziejów tej kamienicy. Podziękowania należą się tu przede wszystkim pani Marii Grządzielskiej, państwu Annie i Mirosławowi Bąkom, pani Małgorzacie Ciesielskiej oraz pani Urszuli Świstek.
Wydruk publikacji poświęconej kamienicy z Poznańskiej nr 6, był możliwy dzięki otrzymanemu przez NTK grantowi z Gminy Nowy Tomyśl. Warto też wspomnieć, że jej tworzenie opierało się na wolontariacie. To pierwszy etap długofalowego projektu, który docelowo obejmować ma większą ilość nowotomyskich kamienic, a finalnie przybrać formę publikacji książkowej. Czy tak się stanie, pokaże czas. Fakt, że tworzą go ludzie, których łączy zamiłowanie do historii naszego miasta i chęć działania na rzecz jej dokumentowania, pozwala zachować w tej kwestii optymizm.