Nasza oferta

PLATFORMA I-BUK

Uwaga Czytelnicy !
Już 7 mają rusza nowa usługa w naszej bibliotece – bezpłatny roczny zdalny dostęp do e-booków z platformy IBUK libra.

IBUK Libra – nowoczesna platforma dla edukacji i rozwoju całodobowy dostęp do wirtualnej czytelni z dowolnego miejsca  największy zbiór publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych  szybki podgląd pełnych tekstów  spersonalizowana sfera czytania książek w chmurze (osobiste konto myIBUK) zaawansowane narzędzia pracy z tekstem, m.in.: zaznaczanie fragmentów, tworzenie notatek, tagowanie, bezpośrednie powiązanie zagadnień i treści książek ze słownikami i encyklopediami PWN elastyczny dobór zasobów i łatwe uruchomienie platformy  możliwość czytania na urządzeniach mobilnych  Z zasobów można korzystać za pomocą komputera, laptopa, tabletu czy smartfona. Technologia IBUK Libra nie wymaga instalowania specjalnego oprogramowania i jest w pełni bezpieczna dla urządzenia użytkownika. Katalogi dostępne są w każdej przeglądarce internetowej.

Koniecznie przyjdź i dowiedz się więcej.

KSIĄŻKA NA TELEFON

Usługa „Książka na telefon” polega na dostarczaniu książek osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym, które nie mają innej możliwości wypożyczenia książek. Aby zamówić książki należy zadzwonić do Wypożyczalni dla Dorosłych. Książki są dostarczane czytelnikom na terenie miasta po uprzednim umówieniu się z bibliotekarzem co do dnia i godziny.
Link do regulaminu paragraf 6

KURSY E-LEARNINGOWE

Od kwietnia 2015 r. biblioteka we wszystkich  swoich placówkach  oferuje swoim czytelnikom dostęp do  wybranych bezpłatnych kursów e-lerningowych firmy Funmedia.
W ofercie funpakiet do wyboru jest 5 kursów dla czytelników:

Kursy  polegają na samodzielnej nauce na platformie e-lernigowej
Po kody dostępu zapraszamy do czytelni naszej biblioteki.
Oferta ważna do  2 kwietnia  2016 roku. 

WYPOŻYCZENIA MIĘDZYBIBLIOTECZNE

Na życzenie czytelnika biblioteka sprowadza z innych bibliotek książki, których nie posiada w swoich zbiorach. Ze sprowadzonych książek można skorzystać w czasie i na warunkach określonych przez bibliotekę wypożyczającą.  Czytelnik pokrywa koszty obsługi tych wypożyczeń w wysokości określonej w Cenniku opłat i usług. Obsługę Wypożyczeń Międzybibliotecznych prowadzi Wypożyczalnia dla Dorosłych.

Link do regulaminu paragraf 7

Logo pinezka

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek
9:00 - 18:00
środa
11:00 - 16:00
sobota
10:00 - 14:00

Szybki kontakt z biblioteką

  • ul. Witosa 8, 64-300 Nowy Tomyśl
  • +48 61 44 21 270
  • info@bibliotekant.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco !